Projekty

#1 Oleśnica Dzieciom z Ukrainy

Akcja pomocowa dla dzieci z Ukrainy. W ramach akcji trwającej od 16 marca do 31 maja 2022 r. zbieraliśmy szkolne wyprawki oraz zabawki dla uczniów oleśnickich szkół. Dary zostały przekazane do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka w Oleśnicy. Partnerzy akcji: Intermarche, Kaufland, E.Leclerc oraz Salon Fryzjerski OTD z Oleśnicy.

#2 OLFEST – Oleśnicki Festyn Rodzinny

28 sierpnia 2022 r. zorganizowaliśmy OLFEST – Oleśnicki Festyn Rodzinny. Lokalne wydarzenie, podczas którego uczestnicy aktywnie spędzili wolny czas poprzez udział w szeregu bezpłatnych atrakcji. Festyn pozytywnie wpłynął  na integrację międzypokoleniową, umacnianie więzi rodzinnych, koleżeńskich oraz na ogólną poprawę relacji międzyludzkich. Zaoferował ciekawe atrakcje zarówno dla dzieci i młodzieży jak również dla dorosłych i seniorów. Atrakcje umożliwiły spędzenie wolnego czasu w bezpiecznym i przyjaznym otoczeniu oleśnickiego Placu Zwycięstwa. Projekt był współfinansowany z budżetu Gminy Miasta Oleśnica. Wsparcia finansowego udzieliły firmy: PSB Mrówka – Dolmat oraz „GAMA” Dubanowicz Sp. Jawna.

#3 Oleśnica Tribute Band Festival

Złożyliśmy projekt do Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego 2023 pn. “Oleśnica Tribute Band Festival”. Zaproponowaliśmy zorganizowanie unikatowego wydarzenia muzycznego. Festiwalu tribute bandów topowych zespołów zagranicznej i polskiej piosenki w Oleśnicy. Byliśmy bardzo blisko – projekt uzyskał 99 głosów mieszkańców, czyli tylko 1 głos mniej niż jeden z dwóch projektów, które zostały wybrane do realizacji. Mimo to będziemy zabiegać o organizację festiwalu lub koncertu tribute band, gdyż jest poparcie od mieszkańców.

#4 Wykład prof. W. Mrozowicza

15 listopada w Oleśnickiej Bibliotece Publicznej im. M. Reja wspólnie z Instytutem Piastów Śląskich zorganizowaliśmy wykład pn. “Oleśnica i jej książęta w średniowieczu i czasach nowożytnych”. Wykład poprowadził profesor Wojciech Mrozowicz z Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Profesor jest szczególną osobistością dla Oleśnicy, co było widać po bardzo pozytywnym odbiorze przez mieszkańców. Ze strony profesora nie zabrakło ciekawych, ale i zabawnych anegdot historycznych oraz uznania dla bogatej historii Oleśnicy. Na koniec przewodniczący Wojciech Brym przekazał do podpisu jedną z książek autorstwa profesora oraz oleśnicki obraz. Oba przedmioty przekażemy na aukcję w ramach najbliższego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

#5 Rondo im. Konrada I Oleśnickiego

19 stycznia 2023 r. wystosowaliśmy do Rady Miasta Oleśnicy apel dotyczący nadania rondu u zbiegu ulic Wojska Polskiego i Dobroszyckiej imienia Konrada I Oleśnickiego – postaci szczególnie zasłużonej dla Oleśnicy. (…) Konrad I w 1323 r. osiadł w Oleśnicy i stał się protoplastą oleśnickiej linii Piastów śląskich. Zamieszkał w grodzie książęcym (obecnie Zamku Książęcym) i rozpoczął jego rozbudowę. Za rządów Konrada I w Oleśnicy rozpoczęto budowę ceglanych murów obronnych z czterema bramami miejskimi – jedna z nich przetrwała do dziś jako Brama Wrocławska (…). Na sesji Rady Miasta Oleśnicy w maju 2023 r. nasz apel został poddany pod głosowanie, ale nie uzyskał większości głosów. Wybrano nazwę imienia WOŚP. //foto: nOlesnica.pl

#6 Podziękowanie w Międzynarodowym Dniu Strażaka

Przyłączyliśmy się do akcji Oleśnickiego Ruchu Samorządowego w ramach Międzynarodowego Dnia Strażaka. Jak napisał organizator: “Dziękujemy wszystkim strażakom za codzienną służbę! Z okazji przypadającego dziś Międzynarodowego Dnia Strażaka przekazaliśmy oleśnickim mundurowym drobne słodkości i owoce. Jesteśmy wdzięczni, że każdego dnia i nocy pilnujecie naszego życia, zdrowia i bezpieczeństwa. Dziękujemy!” (źródło: https://www.facebook.com/profile.php?id=10006487887292).

#7 Druga edycja OLFEST – Oleśnickiego Festynu Rodzinnego

27 sierpnia 2023 r. zorganizowaliśmy drugą edycję OLFEST – Oleśnickiego Festynu Rodzinnego. W tym roku OLFEST odbył się na oleśnickim Podzamczu. Zaoferował szereg atrakcji znanych mieszkańcom z pierwszej edycji jak dmuchańce, animacje dla dzieci, konkursy dla dzieci oraz HOLI Święto Kolorów. Nowością była współpraca z KGW “Ligocianki” z Ligoty Polskiej. Mieszkańcy chętnie korzystali ze specjałów przygotowanych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich jednocześnie wspierając charytatywny cel – rehabilitację Mateusza. Nie zabrakło również wozów policyjnych, strażackich i wojskowych.

#8 Koncert Roxanne – Roxette Tribute Band

10 września 2023 r. zorganizowaliśmy koncert Roxanne – Roxette Tribute Band. Był i wysoki poziom muzyki i ogromne pozytywne emocje, ale i znakomity kontakt zespołu z publicznością. Hity Roxette wybrzmiały w Oleśnicy z pełną mocą i energią. Wojciech Brym, przewodniczący Inicjatywy Oleśnickiej zadeklarował, iż będziemy zabiegać o realizację pomysłu Oleśnica Tribute Band Festival w 2024 roku. Dzięki współpracy z Gminą Miasto Oleśnica udało się zorganizować koncert w ramach obchodów XXVI Dni Europy w Oleśnicy. Projekt został współfinansowany jako zadanie publiczne przez Gminę Miasto Oleśnica.

#9 Złożyliśmy wniosek ws. Oleśnica Tribute Band Festival

Złożyliśmy 23 września 2023 r. wniosek do Budżetu Miasta o treści m.in.: “Proponujemy realizację zadania nie później niż w II kwartale 2024 roku. Podczas festiwalu wystąpiłyby trzy tribute bandy – trafiające w gusta muzyczne większości grup odbiorców. Każdy z zespołów zagrałby koncert min. 60-minutowy. Dobór artystów można poprzedzić ankietą internetową na stronach Miasta. Zależnie od wytypowanego terminu festiwal można zorganizować w plenerze lub na sali widowiskowej albo sportowej. (…)”